Подарочные сертификаты Подарочные сертификаты
 
Увійти
/
Реєстрація
Реєстрація дозволяє Вам користуватись додатковими послугами нашого магазину
Кошик
(044)357 14 40 (050)224 55 56 (093)717 79 30

Доставка по Києву

БЕЗКОШТОВНО
при замовленні від 500 грн.

Рецензия на книгу Французький заповіт

18.02.2020 12:27
Книга в даному огляді:

Французький заповіт

Автор: Андрій Макін

Переводчик: Светлана Орлова

Издательство: Фабула

Серия: Лауреати

ISBN 978-617-09-3386-7

Французький прозаїк російського походження Андрій Макін лауреат різних премій в тому числі Гонкурівської, премії Медичі, премії Чіно дель Дука. 2016 року його було обрано почесним членом Французької академії. Таке широке визнання творчості письменника-емігранта, котрий в кінці вісімдесятих «втік» із-за залізної завіси до загниваючого заходу, насправді вражає. Це просто надзвичайний успіх.

Майже всі твори (а їх налічується сімнадцять) базуються на власному минулому й минулому радянського союзу. Андрій Макін досить часто переплітає сторінки власної історії з історичними перипетіями батьківщини. Насамперед, це стосується візитівки автора – роману «Французький заповіт».

«Французький заповіт» (1995) - найвідоміший роман прозаїка, за який він удостоївся Гонкурівської премії, тиражі котрого досягли майже тримільйонних позначок, а переклад налічує чотирьох десятків мов.

Зміст твору можна досить легко розділити на два наративи: це розповідь головного героя Альоші (безсумнівне Alter Ego самого письменника) й розповіді-замальовки його бабусі Шарлотти про Францію, про своє життя в Росії, дві війни, табірне життя, насильство й злиденність. До речі, справжня бабуся Андрія Макіна, колишня французька піддана, в часи Першої світової опинилася в Росії й залишилася там назавжди. Так само й Шарлотта опиняється не просто в Росії, а за залізною завісою без права виїзду в глухій сибірській місцині. Історія Шарлотти це осердя всього роману, його ключова частина.

Саме з розповідей бабусі онук Альоша «заочно» закохується у Францію й у все французьке. Шарлотта поверх сірих снігів Красноярська накладає зовсім інший, часто-густо, ідилічний малюнок вигаданої дофантазованої французької дійсності. Бо час змінив не тільки колись царську Росію, а й Францію (мультикультуралізм). Але бабуся вперто вірить у ту давню Францію з її манерами, кулінарними вивертами, елегантністю дам і ошатністю будівель. Таким вірусом французкості заражає й онука. Однолітки його і так цураються («онук французької бабусі»), а він навіть не намагається відмовитись від незручного в радянській дійсності походження.

«Французький заповіт» це не тільки заглиблення в родинний альбом самого письменника, це ще й спроба поглянути на історію колись «могутнього» СРСР максимально відсторонено та не заангажовано. Нині вже французький громадянин Андрій Макін не намагається заретушувати гірку правду сталінського «раю», а на прикладі долі Шарлотти показати весь ареал жахіть, котрі людина здатна витерпіти, так і не зламавшись до кінця.

Разделы в которых можно найти данную рецензию:

Відгуки

Тут можете залишити
свій відгук про товар

Відгук
Коментар
Осталось

Оцінка

Кому:
Тема:
Закрити коментар до відгуку
Вгору