Подарочные сертификаты Подарочные сертификаты
 
Войти
/
Регистрация
Регистрация позволяет Вам пользоваться дополнительными услугами нашего магазина
Корзина
(044)360 57 00 (050)224 55 56 (093)717 79 30 (068)940 91 51

Доставка по Киеву

БЕСПЛАТНО
при заказе от 500 грн.

Рецензия на книгу Спитай у пилу

21.01.2019 17:44
Книга в данном обзоре:

Спитай у пилу

Автор: Джон Фанте

Переводчик: Юрій Паустовський

Издательство: Книги – ХХІ

Серия: Європейська полиця

ISBN 978-617-614-216-4

Американський письменник і сценарист італійського походження Джон Фанте є автором п’яти романів, однієї новели й збірки оповідань. Але незважаючи на досить бідненький літературний спадок, він входить до двадцятки культових американських прозаїків двадцятого століття. Його напівавтобіографічний роман «Спитай у пилу», що побачив світ 1939 року, відкрив автору дорогу на гору – у світ великої літератури. Книга українською виходить вперше.

«Спитай у пилу» - це розповідь про життя-буття такого собі письменника початківця Артуро Бандіні, теж італійського походження, котрий полишив рідний Колорадо заради письменницької кар’єри у Лос-Анджелесі. Ця книга третя з циклу про Бандіні («Дорога в Лос-Анджелес», «Зачекай до весни, Бандіні»). В цій епопеї критики і прості читачі вбачають автобіографізм, бо перипетії з життя письменника початківця майже повністю відображають перші кроки літературної кар’єри самого Джона Фанте.

Передмову до твору «Спитай у пилу» написав славетний Чарльз Буковскі, де зізнався у своїй любові до творчості Джона Фанте, а також розповів як свого часу ця книга вплинула на його життя. Непогана рекомендація, правда ж?

Отже, за сюжетом амбітний двадцятилітній юнак Артуро Бандіні у розпал Великої депресії приїздить до Міста Янголів. Перебиваючись куснем хліба (деякі сцени аскетичного способу життя нагадали відомий текст Кнута Гамсуна «Голод»), у тяжких потугах народжуючи сюжети невеличких оповідань, вимолюючи музу послати натхнення, Артуро Бандіні «творить» у бідненькій комірчині невеличкого готелю. Є невеличкий успіх – його перше оповідання «Песик сміявся» опублікував журнал. Бандіні отримує перший гонорар і надію на популярність і славу.

Крім суто творчого процесу в книзі знаходиться місце й особистому досвіду, бо як вважає автор – треба писати тільки про пережите. Отже, необстріляний горобець з гарячою італійською кров’ю Бандіні намагається вперше спокусити жінку. Об’єкт його бажання офіціантка забігайлівки Камілла. Вона теж приїхала у Місто Мрій у пошуках кращої долі. Їх відносини важко назвати нормальними: Бандіні то наближає дівчину, то жорстоко відкидає. Ну а Камілла взагалі закохана у іншого. Новий досвід для Артуро це страждання й сумніви у коханні, але муза так і не приходить. Замість цього правовірного католика гризе гріх, мовляв без освячення у церкві Артуро пізнав жінку. Навіщо ця гризота? Все, що він хотів – це натхнення у творчості, але щось пішло не так…

Книга Джона Фанте зацікавить шанувальників творчості Чарльза Буковскі (бо є ще щось тут спільне), а також тих кому небайдужі сюжети часів Великої американської депресії тридцятих років минулого століття.

Разделы в которых можно найти данную рецензию:

Отзывы

Здесь можете оставить
свой отзыв о товаре

Отзыв
Комментарий
Осталось

Оценка

Кому:
Тема:
Закрыть комментарий к отзыву
Наверх