Подарочные сертификаты Подарочные сертификаты
 
Войти
/
Регистрация
Регистрация позволяет Вам пользоваться дополнительными услугами нашего магазина
Корзина
(044)360 57 00 (050)224 55 56 (093)717 79 30 (068)940 91 51

Доставка по Киеву

БЕСПЛАТНО
при заказе от 500 грн.

Рецензия на книгу До музики

18.02.2020 13:27
Книга в данном обзоре:

До музики

Автор: Кетіль Бйорнстад

Переводчик: Наталя Іваничук

Издательство: Видавництво Старого Лева

ISBN 978-617-679-505-6

Кетіль Бйорнстад – відомий норвезький піаніст, композитор і літератор, чия слава давно сягнула світового масштабу. Його музичні твори звучать у кращих концертних залах, а музична критика «з -під його пера» має значний авторитет і повагу. Кетіль Бйорнстад надзвичайно обдарована людина, чий талант не обмежується лише класичною музикою.

«До музики» - перша книга трилогії про піаніста Акселя Віндінга (у російському перекладі вона називається «Піаністи», хоча англійською має назву «The music»). Це надзвичайний твір, котрий сповнений музикою, просто випромінює її. Тут є автобіографічні мотиви, дещо збігається з життєвим шляхом самого письменника. Це наймузичніший твір, який я коли-небудь читала. Не полінуйтеся, послухайте композиції згадані у творі, це допоможе зануритися в атмосферу книги.

Головний герой роману юний піаніст Аксель Віндінг, неймовірно обдарований і талановитий юнак. Дія твору відбувається в кінці шістдесятих початку сімдесятих років в Осло. 1968 рік - весь світ вирує: чемпіонат світу по футболу, студентська революція у Франції, Олімпійські ігри у Мехіко, Празька весна, землетруси, теракти, локальні війни. А світ Акселя Віндінга існує ізольовано і самоплинно. Все, що цікавить юнака і його товаришів – це музика. Репетиції і заняття з викладачами класики, все це заради гучного дебюту на великій сцені на конкурсі молодих талантів.

Сповнений меланхолії і туги за втраченим (на очах хлопця у водоспаді загинула матір, котра теж жила музикою і була його опорою) Аксель Віндінг поступово пробує на смак життя й можливості, котрі перед ним відкриваються. Він – вразлива й чуттєва душа, трішки наївний і взагалі немов із іншого світу. Але він молодий і відкритий до всього нового, і тому закохується безтями в піаністку Анну Скууг. Але їхнє кохання приречене на невдачу з самого початку. Батько Анни на неї має інші плани й ніхто не здогадується на що він може піти.

Все у романі «До музики» крутиться довкола творчості та музики. Головна мета героїв книги – засвітитися новою зіркою на небосхилі світової класичної музики, досягти найвищого визнання та слави. Тому конкурс молодих піаністів – це і пліт, котрий може піднести до Олімпу, і камінь на шиї дебютанта, котрий потопить його під собою. Піаністи по-різному проходять це випробування. Вражаючим є сильне прагнення й наполегливість піаністів, а також жертви на які вони готові піти заради успіху. Цитуючи автора: «На вершині холодно і дме вітер». Але кого це зупинить?

Це лише перший твір трилогії, але Аксель Віндінг вже зазнав багатьох кривд і досяг певного успіху. Смак звершень завжди гірко-солодкий, чи не так? Сподіваюся, продовження трилогії вийде незабаром.

Разделы в которых можно найти данную рецензию:

Отзывы

0

для тих хто шаленіє від музики

Ответить
Отзыв
Комментарий
Осталось

Оценка

Кому:
Тема:
Закрыть комментарий к отзыву
Наверх