Подарочные сертификаты Подарочные сертификаты
 
Войти
/
Регистрация
Регистрация позволяет Вам пользоваться дополнительными услугами нашего магазина
Корзина
(044)360 57 00 (050)224 55 56 (093)717 79 30 (068)940 91 51

Доставка по Киеву

БЕСПЛАТНО
при заказе от 500 грн.

Рецензия на книгу Цієї ночі я її бачив

18.02.2020 13:27
Книга в данном обзоре:

Цієї ночі я її бачив

Автор: Драго Янчар

Издательство: Книги – ХХІ

Серия: Європейська полиця

ISBN 978-617-614-217-1

Словенський письменник Драго Янчар знаний інтелектуал сьогодення. Його есеїстика, кіносценарії і романи були відзначені не тільки національними нагородами, а й європейськими. Твори Янчара перекладають десятками мовами світу, українською зокрема. «Цієї ночі я її бачив» - другий роман автора, котрий було перекладено українською (перший – «Древо безіменне»). 

Книг на тему Другої світової війни написано чимало. Здається кожному письменнику є що сказати на цю тему, особливо тим, кому «пощастило» жити у ці буремні часи. Не стоїть осторонь і письменник зі Словенії Драго Янчар. Хоч і народився прозаїк у післявоєнні часи, але страшні історії часів Другої світової не залишили його байдужим. Його внесок у цю світову тему – незвичайний роман «Цієї ночі я її бачив».

Неординарність книги полягає, перш за все, у самій формі викладу. Роман складається з п’яти історії від п’яти персонажів, котрі розповідають одну і ту ж історію, але суб’єктивно, зі своєї точки зору. Обираючи такий прийом оповіді, Драго Янчар намагається відсторонитися якнайдалі від суджень з приводу подій, котрі реально відбувалися насправді і дати можливість читачам самостійно зробити висновки. Письменник уникає «чорно-білого» зображення дійсності, не ділить на хороших і поганих.

У роман закладена реальна історія. В часи Другої світової війни словенський мільйонер промисловець Радо Хрибар з дружиною Ксенією жорстоко поплатилися за приязне ставлення до німців, котрі окупували Югославію (куди входили словенські території). Й хоча подружжя в той самий час допомагало «лісовим хлопцям» - словенським партизанам, ті їх все одно стратили. У романі «Цієї ночі я її бачив» це подружжя Лео і Вероніки Зарнік.

Драго Янчар своєрідно переповідає цю історію устами п’яти персонажів: коханця Вероніки майора Дравської дивізії Стевана Радовановича; матері Вероніки пані Йосипіни; німецького військового лікаря, котрий був вхожий у маєток Зарніків доктора Хорста; Йожи - економки маєтку в Підгірному у Верхній Крайні; Йеранека – найманого працівника маєтку, повстанця й підпільника. П’ятеро мовців намагаються пояснити, що врешті решт сталося і головне – як?

Історія неординарної Вероніки Зарнік викликає різні емоції, але всі вони базуються на жалю до неї. Необачна, наївна, відсторонена від світу і жахіть у ньому, вона навіть не замислювалась до чого може призвести нерозбірливість у контактах. Вероніка бачила і відчувала перш за все людину, не важливо хто то був: німецький окупант, повстанець із лісу, підпільник, спекулянт, комуніст. Вона жорстоко поплатилася за це. Люди ніколи не вибачають свободи, краси і багатства.

Разделы в которых можно найти данную рецензию:

Отзывы

Здесь можете оставить
свой отзыв о товаре

Отзыв
Комментарий
Осталось

Оценка

Кому:
Тема:
Закрыть комментарий к отзыву
Наверх