Войти
/
Регистрация
Регистрация позволяет Вам пользоватся дополнительными услугами нашего магазина
Корзина
(044)360 57 00 (050)224 55 56 (093)717 79 30 (068)940 91 51

Доставка по Киеву

БЕСПЛАТНО
при заказе от 250 грн.

Рецензия на книгу Про мишей і людей

16.08.2017 20:01
Книга в данном обзоре:

Про мишей і людей

Автор: Джон Стейнбек

Переводчик: Сергій Снігур

Издательство: Країна Мрій, KM Publishing

Серия: Сучасна проза

ISBN 978-617-7409-19-8

Лауреат Нобелівської премії з літератури, відомий американський письменник Джон Стейнбек автор гостро соціальних романів відомих на весь світ. З під його пера виходять книги, що зачіпають важливі аспекти життя простого люду. Його вважають «захисником знедолених», адже більшість його книг про тяжке життя американського робітника в часи Великої депресії.

Невеличка повість «Про мишей і людей» вперше виходить українською окремим виданням. Не зраджуючи своїй основній темі творчості, Джон Стейнбек надзвичайно проникливо описує бідування найманих працівників в часи американської кризи тридцятих років. Автору достеменно відомо, як воно велося шукачам заробітку, бо й сам у ті часи був частиною них. І ця повість майже реальна історія.

Повість починається з діалогу двох друзів – шукачів заробітку. Ленні – кремезний дурник, котрому ніяк не вдається приборкати свою силу і знайти міру в тілесному контакті з усіма живими істотами. Джордж – його товариш і свого роду наглядач. Разом вони працюють на сезонних роботах на фермерських господарствах, а як тільки Ленні утне якусь дурницю, їм доводиться втікати і знову поповнювати шеренги безробітних. Вічний коловорот пошуків.

Здається, ось вони вже знайшли начебто непогану ферму: і житло є, і харчі непогані, й інші робітники добре прийняли їх. Якби ж тільки Ленні зумів контролювати свою силу, може б удалося підзаробити грошенят і купити власне угіддя з біленьким будиночком. Власне, ось ця мрія про свій окремий дім з невеличким господарством гріє душу не одному наймиту. Хоча, як зауважує один з героїв, в своєму поважному віці він ні разу не чув, щоб така мрія здійснилася. Але Джордж настільки захоплюється своєю мрією, що здається йому нічого не завадить її здійснити. Якби ж тільки Ленні нічого не утнув. А він таки утнув…

Ця історія про непересічну дружбу двох чоловіків. Вона не може не захопити читача, особливо після розв’язки у фіналі. Вчинок, на котрий зважується врешті решт Джордж заради Ленні вимагає додаткового часу на осмислення природи людської дружби. До цього часу дружба і відданість уявлялась зовсім у різних проявах. Але, як виявилось, буває ще й так.

Твір «Про мишей і людей» - неодноразово було екранізовано, навіть висунуто на здобуття Оскара. А українська театральна компанія «Бенюк і Хосткоєв» поставила театральну постановку за мотивами книги. Не згасає й читацький інтерес. Написана в 1937 році, вона й досі виглядає актуальною. Бо часи пошуків кращих заробітків (трудова еміграція) частина нашого сьогодення.

Разделы в которых можно найти данную рецензию:

Отзывы

Здесь можете оставить
свой отзыв о товаре

Отзыв
Комментарий
Осталось

Оценка

Кому:
Тема:
Закрыть комментарий к отзыву
Наверх