/
Регистрация
Регистрация позволяет Вам пользоватся дополнительными услугами нашего магазина
Корзина
(044)360 57 00 (050)224 55 56 (093)717 79 30 (068)940 91 51

Доставка по Киеву

БЕСПЛАТНО

Рецензия на книгу І прибуде суддя

6.06.2018 16:15
Книга в данном обзоре:

Відомий сучасний прозаїк Володимир Лис - багаторазовий призер Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» та багатьох інших. Візитівкою автора є роман «Століття Якова», чотирисерійна екранізація котрого відбулась 2016 року. Творами Володимира Лиса зачитується не одне покоління, кожний новий роман чекають з нетерпінням, а перевидання більш ранньої прози лише додає популярності автору.

Психологічний трилер «І прибуде суддя» вперше було видано в 2004 році, й дана книга це перевидання в більш вдалій палітурці, як на мене. Володимир Лис не вперше звертається до жанру психологічної навіть містичної прози. Хоча його історичні твори більше припадають до душі читачам.

Сюжет роману вибудовується довкола випускника львівського юрфаку Георгія, котрий після закінчення навчання отримує направлення на роботу у невеличке містечко Стара Вишня, що на поліссі. Він прибуває нічним потягом, котрий в такій глухомані зупиняється лише раз на добу і тільки серед ночі. Прибуває й одразу стає свідком таємничого вбивства провідниці потяга з якого він щойно зійшов. Виявляється Людмила Черняк, а саме так звали провідницю, раніше мешкала в Старій Вишні і чомусь відріклась туди хоч колись повертатись. Здається все містечко промовляє до новоприбулого судді химерних шепотом: «Тікай звідси, чоловіче. Тут тобі не місце». Але Георгій вирішує лишитись. І тут починається гра, опонентів і правила якої годі й зрозуміти.

Володимир Лис поміщає свого героя в чуже для нього середовище, навіть вороже. А саме головне, здається, всі мешканці провінційного містечка знають якусь страшну таємницю, а от Георгію її не розкривають. Знову стається не то вбивство, не то самогубство. Нова місцева знайома Георгія Ніла Трачук після ночі кохання на ранок була вже мертвою. Хтось, чи сама? Пізніше суперник Георгія на суддівську посаду Микита Бушняк теж знайдений повішеним у саду. Здається, всі з ким стикається близько Георгій пізніше помирають. Але оповідь у книзі ведеться від імені Георгія і ми ж то знаємо, що не він убивця. Чи може він?

Письменник так майстерно закручує сюжет довкола містичних подій, так накаляє психологічну напругу, приплітає сновидіння-марення, апокаліптичні картини Їєроніма Босха та Франсіско Ґойї у потаємній кімнаті. Зрозуміло одне – твориться щось непояснювальне. Головний герой потрапляє у якусь часову пастку, вибратися з якої неушкодженим хоча б душевно просто неможливо.

«І прибуде суддя» Володимира Лиса – напружений психологічно-містичний трилер, де головний герой стає іграшкою у чужих руках. Парадоксально, але факт: суддя приїздить творити суд, але судять його.

Разделы в которых можно найти данную рецензию:

Отзывы

0

вперше читала містику українського автора, було цікаво, думаю, буду і далі знайомитися з творчістю Лиса

Ответить
Отзыв
Комментарий
Осталось

Оценка

Кому:
Тема:
Закрыть комментарий к отзыву
Наверх