Подарочные сертификаты Подарочные сертификаты
 
Войти
/
Регистрация
Регистрация позволяет Вам пользоваться дополнительными услугами нашего магазина
Корзина
(044)360 57 00 (050)224 55 56 (093)717 79 30 (068)940 91 51

Доставка по Киеву

БЕСПЛАТНО
при заказе от 500 грн.

Рецензия на книгу Мета. Процес безперервного вдосконалення

18.02.2020 13:27
Книга в данном обзоре:

Мета. Процес безперервного вдосконалення

Автор: Еліягу Ґолдратт, Джефф Кокс

Переводчик: Ірина Ємельянова

Издательство: Наш Формат

ISBN 978-617-7552-92-4

Елі Ґолдратт написав декілька книг у сфері бізнесу. Перша його книга - «Мета. Процес безпреривного вдосконалення» (The Goal) була видана ще у 1984 році та потім перекладена багатьма мовами. Саме вона принесла автору популярність і допомогла затвердитися його Теорії обмежень (ТОС). Нарешті світ побачив і український переклад.

Директор заводу Алекс Рого несподівано отримує звістку, що його підприємство планують закрити. Єдиний шанс -  покращити свої показники за три місяці. Він вже намагається йти звичним шляхом та поліпшувати все й одразу, проте це не дає бажаного ефекту.

Тоді Алекс згадує про випадкову зустріч в аеропорту зі своїм колишнім викладачем Йоною. Той, не маючи жодної інформації про стан речей на заводі, зумів розпізнати кризовий стан. Йона виявився не просто вченим-фізиком, а змусив Алекса по-новому подивитися на власну діяльність та її наслідки.

Рого починає переосмислювати власні дії, не граючись більше в управлінські ігри з цифрами та словами. Спершу він визначає мету - головну ціль існування будь-якої комерційної фірми. Потім розмислює над показниками, які демонструють чи наближається компанія до мети, чи віддаляється. Далі головний герой встановлює залежність подій та їх взаємозв'язок, адже весь завод працює як єдине ціле. І нарешті наближається до ключового моменту - знайти обмеження, яке впливає на роботу всього заводу. Це вузьке місце заважає впроваджувати інші покращення та зводить нанівець більшість зусиль.

Автор навмисно написав цей твір у формі бізнес-роману. Алекс постійно ставить собі запитання та шукає відповіді на них. Переломний момент взагалі відбувається не на виробництві, а під час прогулянки групи бой-скаутів - товстуна Гербі запам'ятали всі, хто уважно читав роман.

Недарма ТОС широко впроваджують у власних проектах: від великих корпорацій на кшталт General Motors чи Boeing до невеликих підприємств. Однак, ця книга не лише про виробничу корпорацію. Сфера застосування теорії обмежень значно ширша.

Разделы в которых можно найти данную рецензию:

Отзывы

0
до рецензії

Порадів, коли побачив що є рецензія на книгу з теорії обмежень!) Всі книги та цю тему змушують замислитись, а чи вірно я роблю? Бо дуже часто те, що ми робимо кожного дня, здається нам звичним і правильним. Однак ним не є...

Ответить
0

один із найкращих бізнес-романів, що я прочитала

Ответить
Отзыв
Комментарий
Осталось

Оценка

Кому:
Тема:
Закрыть комментарий к отзыву
Наверх