Подарочные сертификаты Подарочные сертификаты
 
Войти
/
Регистрация
Регистрация позволяет Вам пользоваться дополнительными услугами нашего магазина
Корзина
(044)360 57 00 (050)224 55 56 (093)717 79 30 (068)940 91 51

Доставка по Киеву

БЕСПЛАТНО
при заказе от 500 грн.

Рецензия на книгу Дівчина з перловою сережкою

18.02.2020 13:27
Книга в данном обзоре:

Дівчина з перловою сережкою

Автор: Трейсі Шевальє

Переводчик: Олександра Гординчук

Издательство: Видавництво Старого Лева

Серия: Перекладна проза

ISBN 978-617-679-303-8

Трейсі Шевальє – відома американська письменниця, що нині живе в Великобританії, автор восьми історичних романів. Її наставником в школі літературної майстерності був Малкольм Бредбері, а це, погодьтеся, багато вартує. Візитівкою авторки є історичний роман «Дівчина з перловою сережкою», екранізацію котрого було тричі номіновано на Оскар (не рахуючи інших нагород). Книгу ж було перекладено сорока мовами світу.

Твір «Дівчина з перловою сережкою» - це роман-припущення, роман-здогад. Трейсі Шевальє дозволила собі пофантазувати на тему створення геніального полотна Яна Ван дер Меєра, що так і називається «Дівчина з перловою сережкою». Адже будь-який мистецький шедевр, здається, завжди оповитий таємницею. Письменниця робить припущення, щодо історії створення картини, добре стилізує діалоги героїв і спосіб життя тогочасної Голландії.

Дія твору відбувається у голландському містечку Делфті у середині сімнадцятого століття. Трейсі Шевальє досить колоритно зображує тогочасне життя містян: чума, що час від часу, навідується і косить жителів, бідність і недоїдання, маленькі радості знахідки, стійка і непохитна віра в Бога (католицизм, протестантизм), територіальне відмежування одних вірян від інших, місцевий м’ясний ринок (тут письменниця поступається «парфумерним» описам Зюскінда) і все це під сирістю і сірістю неба.

Юну Гріт наймають служницею до будинку художника Яна Ван дер Меєра, чия родина щороку поповнюється новим дитям. Родина митця незаможна – сім’я перебивається від продажу однієї картини до іншої, художник творить на замовлення, малює дружин маєтних панів. Але чому раптом митець малює просту служницю у панському головному уборі ще й з перловою сережкою своєї дружини у вусі? Чи хтось замовив екстравагантне полотно (хто ж раніше малював служниць – нечувано!)? Чи Ван дер Меєр вчинив так на власний розсуд? Що ж тепер буде із Гріт, котра дозволила зняти з себе чепець (пам’ятайте ж, це сімнадцяте сторіччя) і одягтися у вбрання господині дому? Всі обставини «мистецького злочину» у книзі-припущенні «Дівчина з перловою сережкою».

Чи було так насправді, як описує Трейсі Шевальє чи цей твір переслідував єдину мету – не дошукатися правди, а лише окреслити можливий з варіантів. Тим не менш, книга надзвичайно цікава й інформативна, дещо химерна (зважаючи на обставини) ну і, звісно, це вдала стилізація тих часів. Читачам завжди будуть до вподоби історії про геніальних творців. Цю стратегію письменниця використала вдало.

Разделы в которых можно найти данную рецензию:

Отзывы

Здесь можете оставить
свой отзыв о товаре

Отзыв
Комментарий
Осталось

Оценка

Кому:
Тема:
Закрыть комментарий к отзыву
Наверх