Подарочные сертификаты Подарочные сертификаты
 
Войти
/
Регистрация
Регистрация позволяет Вам пользоваться дополнительными услугами нашего магазина
Корзина
(044)360 57 00 (050)224 55 56 (093)717 79 30 (068)940 91 51

Доставка по Киеву

БЕСПЛАТНО
при заказе от 500 грн.

Рецензия на книгу Чтиво

3.12.2018 11:14
Книга в данном обзоре:

Чтиво

Автор: Джессі Келлерман

Переводчик: Світлана Орлова

Издательство: Фабула

Серия: Бестселер

ISBN 978-617-09-3327-0

Американський письменник Джессі Келлерман у світі славиться своїми екшн-романами та трилерами, найвідомішими серед яких є «Спека», «Біда», «Геній», ну і звісно – «Чтиво». Те що вирізняє автора поміж інших белетристів це – іронічний і саркастичний підхід до відображення дійсності. Нагромаджуючи одну подію за іншою, Джессі Келлерман завжди тримає увагу і пильність читача на високому градусі.

«Чтиво» - роман приголомшливий. Хоча на початку твору так не здавалось. Спершу зав’язувалась цілком банальна історія - двоє давніх друзів письменників: успішний автор трьох десятків бестселерів Вільям де Валле і Артур Пфефферкорн автор-невдаха, чий доробок за двадцять років налічує всього одну книгу. Здається, ось він головний конфлікт тексту – заздрощі на успіх. Але ця думка, як і багато інших думок, у творі хибна. Джессі Келлерман вражає крутими віражами сюжету й марним очікуванням фрази: «І нарешті герой прокинувся, це був лише сон»…

Келлерман творить цілком вигаданий світ (а може добре пародійований реальний, хтозна). Уявіть, десь на євразійському континенті поруч з руїнами радянського союзу існують дві країни демократична Східна Злабія і диктатурна Західна Злабія. З виходом нової книги Вільяма де Валле в цих химерних країнах, поділених непримиримими конфліктами, відбувається надзвичайна ситуація: напад на президента, повстання, втрата урожаю, фінансова криза, масова страта. Так відкривається світова змова проти керованих зовні країн-ворогів. Виявляється у кожній книзі автора бестселерів схований кодовий ключ до майбутніх потрясінь, це і впливає на стан справ. Але Вільям де Валле помирає (а чи справді це так?) й рукопис невиданої книги потрапляє до рук Артура Пфефферкорна, і той редагує його на свій лад, ну і звісно видає. Як це вплине на долю двох країн і, власне, на долю самого Пфефферкорна? Приготуйтеся до карколомного трилера.

 Але, крім пригодницького змісту, книга «Чтиво» зачіпає і решту не менш важливих тем: залаштункова кухня народження бестселерів (погодьтеся, це дуже сміливо від автора таких же «скороспілих» бестселерів), функціонування демократій і диктатур у сучасному світі, роль США у світовому порядку чи то хаосі і т.д. З антагоністичного опису двох Злабій випливає ненав’язлива подібність до Східної і Західної Кореї, що і розважає у творі, і страшить.

Роман «Чтиво» сподобається поціновувачам пригод і їдкої іронії, влучних метафор і сюжетної напруги.

Разделы в которых можно найти данную рецензию:

Отзывы

Здесь можете оставить
свой отзыв о товаре

Отзыв
Комментарий
Осталось

Оценка

Кому:
Тема:
Закрыть комментарий к отзыву
Наверх