Войти
/
Регистрация
Регистрация позволяет Вам пользоватся дополнительными услугами нашего магазина
Корзина
(044)360 57 00 (050)224 55 56 (093)717 79 30 (068)940 91 51

Доставка по Киеву

БЕСПЛАТНО

Рецензия на книгу Брітт-Марі була тут

19.02.2019 19:29
Книга в данном обзоре:

Брітт-Марі була тут

Автор: Фредрік Бакман

Переводчик: Ольга Захарченко

Издательство: #книголав

ISBN 978-617-7563-47-0

Фредрік Бакман – сучасний мегапопулярний автор зі Швеції. Він починав з невеличкого блогу, де описував вигадане життя вигаданого персонажа – такого собі старенького воркуна Уве. Дописи Бакмана у мережі набирали шаленої популярності, результатом якої став перший роман «Чоловік на ім’я Уве». Пізніше з’явилося ще дві книги Фредріка Бакмана, сумарні тиражі котрих зашкалюють по всьому світу.

«Брітт-Марі була тут» – третя книга шведського автора. Її головна героїня нам вже знайома з роману «Моя бабуся простить її вибачити» в епізодичній ролі, а тут вона виступає вже в головній. Цей роман про чудернацьку жінку, котра досить довгий час жила не своїм життям в своєрідному коконі, а коли життя «видворило» її з нього, то вона опинилася в скрутному становищі. І мова зовсім не про матеріальний стан, а радше про моральний та емоційний.

Брітт-Марі завжди жила життям чоловіка Кена: приготувати їжу, одяг, прибрати у домі, полагодити одяг, попрасувати та випрати, облаштувати затишок у домі – все, заради комфорту Кена. Брітт-Марі не жила справжнім життям, вона служила Кену, хоч і була офіційно безробітною. Що вражає найбільше й лоскоче феміністкам нерви, так це те, що вона більшого або іншого просто не наважувалась хотіти. Брітт-Марі цілком влаштовувало її сімейне буття протягом сорока років.

Коли шістдесяти трирічна Брітт-Марі дізналася про зраду Кена, її світ умить зруйнувався. Як з цим жити далі? Хатні «послуги», які жінка виконувала з такою наснагою нікому вже непотрібні. Брітт-Марі нікому вже не потрібна. Що робити? І тут Брітт-Марі виходить у великий світ. Ну не зовсім великий, просто жінка чи не вперше робить щось сама і заради себе. У центрі зайнятості її направляють на тимчасову посаду у придорожнє містечко Борг, котре ледь кволіє на обочині: роботи нема, фінансова криза у розпалі, вулицями тиняється непевна молодь, інфраструктура майже відсутня, люди зневірені.

Центр спорту і дозвілля нарешті отримав єдиного працівника – Брітт-Марі. Несоціалізованій жінці доведеться наладнати соціальні зв’язки у містечку Борг, зайняти чимось молодь. Таким чином Брітт-Марі стає футбольним тренером. Тим часом у Борзі вирує життя, хтось закохується, хтось помирає у вуличній бійці, сиротіють діти, бурчать на лавках «старі кошолки», організовується футбольний матч. У це все органічно вплітається Брітт-Марі і стає частиною Борга.

«Брітт-Марі була тут» – надзвичайно зворушлива книга з ексцентричною героїнею, котра причаровує з перших сторінок. Її потрібно читати всім, кому подобається «буркотлива» проза Фредріка Бакмана і його цікавезні персонажі.

Разделы в которых можно найти данную рецензию:

Отзывы

0

весела і водночас сумна книга Фредріка Бакмана, чекаю екранізацію)

Ответить
Отзыв
Комментарий
Осталось

Оценка

Кому:
Тема:
Закрыть комментарий к отзыву
Наверх