Подарочные сертификаты Подарочные сертификаты
 
Войти
/
Регистрация
Регистрация позволяет Вам пользоваться дополнительными услугами нашего магазина
Корзина
(044)360 57 00 (050)224 55 56 (093)717 79 30 (068)940 91 51

Доставка по Киеву

БЕСПЛАТНО
при заказе от 500 грн.

Книга Амазонка. Київ—Соловки

Купить книгу "Амазонка. Київ—Соловки"
Кликните на картинку для расширенного просмотра
0.00
0 отзывов
Артикул:172712

Характеристики книги "Амазонка. Київ—Соловки"

Издательство:

Год издания: 2016

Количество страниц:

512

ISBN:

978-966-03-7597-0

Переплёт:

твердый

Формат:

84×108/32 (130x200 мм)

Вес:

400 г

Описание книги «Амазонка. Київ—Соловки»

Валентин Чемерис (1936 — 2016) — відомий український письменник, автор історичних і фантастичних романів, які вже стали культовими, лауреат багатьох літературних премій. У видавництві «Фоліо» вийшли дру...

Купить другие книги автора

Сини змієногої богині

Валентин Чемерис

192 
Купить
115 
Купить
Рогнеда

Валентин Чемерис

92 
Купить
Трагедія гетьмана Мазепи
Трагедія гетьмана Мазепи

Валентин Чемерис

92 
Купить
Марина — цариця московська

Валентин Чемерис

132 
Купить
Ярославна
Ярославна

Валентин Чемерис

117 
Купить
Фортеця на Борисфені
Фортеця на Борисфені

Валентин Чемерис

82 
Купить
Княгиня і хан

Валентин Чемерис

102 
Купить
Аравійська пустеля

Валентин Чемерис

87 
Купить
82 
Купить

Описание книги «Амазонка. Київ—Соловки»

Валентин Чемерис (1936 — 2016) — відомий український письменник, автор історичних і фантастичних романів, які вже стали культовими, лауреат багатьох літературних премій. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його романи «Смерть Атея», «Фортеця на Борисфені», «Ольвія», «Генерали Імперії», «Ордер на любов», «Ярославна», «Ваші пальці пахнуть ладаном», «Марина — цариця московська».

Нова книжка Валентина Чемериса присвячена поетам ХХ століття, імена яких стали символами великої жертовної любові до України, незламності духу, правди й боротьби.

Що спонукало Олену Телігу, героїню повісті «Амазонка», вишукану красуню-аристократку, не менш прекрасну поетесу, яку називали новітньою Лесею Українкою, ступити на кривавий шлях боротьби за визволення Батьківщини? Письменник зображує жінку, що вміє і страждати, і радіти, і бути ніжною, але коли перед нею ворог — стає хороброю та незламною. Такою й зустріла Олена свою смерть у горезвісному Бабиному Яру в Києві в лютому1942 року, де її, патріотку, члена ОУН, розстріляли німецькі фашисти.

 

     Про трагічну долю чотирьох поетів: Крушельницьких — батька Антона й сина Івана, та Вороних — батька Миколу й сина Марка, про їхнє життя, творчість, любов і загибель під час сталінського «Великого терору» 1930-х років читач дізнається з роману-есе «Київ—Соловки».

Отзывы о книге «Амазонка. Київ—Соловки»

Здесь можете оставить
свой отзыв о товаре

Отзыв
Комментарий
Осталось

Оценка

Кому:
Тема:
Закрыть комментарий к отзыву
Рецензии

Рецензия на книгу Амазонка. Київ—Соловки
2020-02-18 13:27:57

Український письменник Валентин Чемерис автор історичних та фантастичних романів, гумористичних творів, збірок жартівливих оповідань, а також есеїв. Найбільшу увагу прийнято приділяти саме історичній спадщині автора. Можна навіть вивчати історію України, читаючи його книги, що виходять у видавничій серії «Історія України в романах». Й дана книга якраз звідти.

Книга Валентина Чемериса «Амазонка. Київ - Соловки» складається з двох окремих текстів, присвячених діячам української літератури – Олені Телізі й Миколі Вороному. Хронологічно ж видання охоплює криваві роки сталінського червоного терору першої половини двадцятого століття.

Повість «Амазонка» має пояснюючий підзаголовок – «Повість із життя Оленки Шовгенової, яка стала Оленою Телігою» й являє собою глибоке переосмислення мінливої долі видатної української поетеси, активної діячки руху за незалежність України, патріотки, членкині ОУН, котру фашисти розстріляли у Бабиному Яру в лютому 1942 року. Досить цікавим біографічним моментом є той факт, що Теліга народилася й виросла в Петербурзі у російськомовній родині, в російській культурі, коли все українське зневажалося (мова, співи, творчість). Але дізнавшись, що в неї тече українська кров, обрала для себе українську ідентичність, вивчила мову, перейнялася історією й боротьбою за незалежність. Звісно були поневіряння, вигнання, еміграція до Чехословаччини, де вона разом з іншими українцями розбудовувала осередок української культури. Коли німці окупували Київ, Олена Теліга вирушає до нарешті звільненої від совєтів столиці. Тоді ОУН покладали великі надії на співпрацю з німцями, але їх членів заманювали, щоб стратити, як Олену Телігу (й багатьох інших діячів і борців за українську державу) у Бабиному Яру.

Роман-есе «Київ - Соловки» Валентина Чемериса теж розповідає про загибель найкращих представників творчої еліти української нації. Письменник проводить паралелі між двома мистецькими родинами – Вороних (Миколи й Марка) і Крушельницьких (Антона й Івана), де батьки й їх сини були поетами, чиї долі зламав червоний терор.

Українська література особливо двадцятого століття мартирологійна, тобто це література страждання. У біографії майже кожного письменника минулого століття є стандартний набір слів та понять: заборона творчості, заслання, ув’язнення, розстріл. Цими двома творами, що ввійшли до книги, Валентин Чемерис тільки підтверджує ці тези. Додаючи «декоративні» деталі до сухих шкільних чи університетських біографій Олени Теліги й творчих тандемів Вороних та Крушельницьких, письменник виносить на передній план не долю письменника-творця, а долю людини, котра багато страждала, а потім упала жертвою кривавого монстра Сталіна.

Також книга містить чималі документальні вставки (досьє, протоколи засідань, судові й слідчі матеріали, накази й розпорядження). Твір Чемериса зацікавить істориків, біографістів, й простих читачів також.

Діамантовий перстень

Людмила Старицька-Черняхівська

60 
Купить
Трагедія гетьмана Мазепи
Трагедія гетьмана Мазепи

Валентин Чемерис

92 
Купить
Марина — цариця московська

Валентин Чемерис

132 
Купить
нет в наличии
Человек со шрамом и другие рассказы / The Man with the Scar and Other Stories: Advanced
Человек со шрамом и другие рассказы / The Man with...

Уильям Сомерсет Моэм

40 
нет в наличии
Ниндзя. Играем и мастерим (+ наклейки)
Ниндзя. Играем и мастерим (+ наклейки)

Марьон Бийе

315 
You Can't Take An Elephant On the Bus

Patricia Cleveland-Peck

261 
Купить
нет в наличии
Практика омоложения организма
Практика омоложения организма

Арабули Звиад

42 
нет в наличии
Ганнибал
Ганнибал

Томас Харрис

84 
Наверх